М'яка крівля: укладаємо дах своїми силами
Кожен досвідчений і кваліфікований будівельник-покрівельник порадить вам у виборі покрівельного матеріалу придивитися до м'якої покрівлі. Сучасні технології сьогодні розташовують масою різних матеріалів, однак м'яка покрівля, безумовно, лідер серед них.
Обумовлений такий успіх наявністю безперечних переваг: м'яка покрівля має малу вагу, її легко і бюджетно транспортувати, її можна укладати на будь-які конфігурації, навіть найскладніші, а монтаж м'якої покрівлі можна зробити самостійно. Крім того, за тривалі роки експлуатації матеріал не втрачає свій привабливий естетичний вигляд.
Безумовно, монтаж покрівельного покриття краще довірити професіоналам, які мають досвід у подібній роботі. Однак якщо бюджет обмежений і є сильне бажання виконати роботу власноруч, то укласти матеріал самому цілком реально. Для цього необхідно мати певні інструменти і знати технологію м'якої покрівлі.
Що собою являє м'яка покрівля?
Затребувані кровельно-рулонні матеріали, руберойд або рубемаст, виробляються на основі бітуму. М'яка покрівля за своїм принципом виготовлення ідентична рулонним будматеріалам, проте містить в собі більш досконалий матеріал - скловолокно, просочене бітумом.
Під час виготовлення, бітум підлягає доповненню різними модифікаторами. Саме за їх рахунок м'яка покрівля стає стійкою до негативного впливу природних умов: палючому сонцю, перепаду температур, високої вологості, дощам, залежався снігу, шквальних вітрів і т.д.
Крім того, за рахунок унікальної технології при виробництві даного матеріалу, він залишається гнучким. Саме тому в сучасному будівництві він застосовується при укладанні покрівель, що володіють складну конструкцію: півколо, вежі, множинні схили і переходи і т.д.
Варто також відзначити декоративні функції м'якої покрівлі. В основі її зовнішнього шару лежить мінеральна крихта, отримана шляхом дроблення каменя або сланцю. Вона може бути абсолютно будь-якого кольору.
Крім того, що крихта утримує первозданний колір протягом довгих років, вона захищає матеріал від негативних зовнішніх впливів. Нижній шар м'якої покрівлі - бітум або кварцовий пісок.
Купуємо необхідні будівельні матеріали
Перше, що необхідно знати - технологія м'якої покрівлі увазі температуру повітря не нижче 5 градусів тепла за Цельсієм під час укладання. Однак якщо ви вирішили монтувати матеріал на дах в зимовий час, існує невелика будівельна хитрість. Досвідчені будівельники рекомендують споруджувати «теплиці» для покрівельного матеріалу, що представляють собою тенти з теплоізоляційного матеріалу.
Для монтажу покрівельного матеріалу вам будуть потрібні:
- Гострий (канцелярський) ніж
- Цвяхи для покрівлі та молоток
- Бітумний герметик, мастика і кельму для їх нанесення
- Килим для гідроізоляції
- Планки торцеві і карнизні
- Широкий ніж для черепиці
- Смуга карнізно-конькова
- Готуємо основу для монтажу покрівельного матеріалу
На відміну від металочерепиці, ондуліна або шиферу, які є жорсткими будматеріалами, м'якій крівлі важлива наявність цілісного і рівного підстави. Як правило, в якості «фундаменту» використовується фанера, ОСП, обрізна або шпунтована дошка. Важливо відзначити, що при застосуванні останніх двох матеріалів, їх ширина не повинна перевищувати 10 сантиметрів, а також вони повинні бути сухими або з рівномірною вологістю.
Під час укладання фундаменту на покрівлю слід залишати між листами невелику відстань в 10 міліметрів, які дозволять основним матеріалу зберігати цілісність і рівну поверхню в момент його розширення при нагріванні. Вибрані листи основи монтуються в шаховому порядку до решетування, краї повинні міцно кріпитися до брусків обрешітки.
Після укладання сухою, чистою і рівною основи слід її накрити тентом, щоб вона не ушкодилася через погодні умов.
Важливо! Правильно укладаємо шари покрівельного «пирога»
Щоб продовжити покрівлі її термін експлуатації і домогтися високої якості, необхідно в правильній прогресії укласти шари будівельних матеріалів. У «розрізі» шари повинні бути укладені таким чином, починаючи знизу:
- Пароізоляція, моніторування на крокви
- Мінеральна вата в якості матеріалу-утеплювача
- Гідроізоляційний шар
- Ендовий і коньковий килим
- Завершальний шар - м'яка черепиця.
- Тільки за умови витримування технології м'якої покрівлі, ви досягнете гарантованого позитивного результату.
Вентиляція для покрівлі - життєво необхідний фактор
При укладанні покрівлі, важливо подбати про її вентиляції. В іншому випадку утворення конденсату - неминуче, а він, як відомо, є згубним для будь-якого будівельного матеріалу. В якості вентиляції виконуються:
- Вентиляційні виходи
- Продухи карнизних звисів
- Невеликі відстані між покрівельним фундаментом і пароізоляцією.
Кращий спосіб добитися якісної вентиляції покрівлі - рівномірно забезпечити всі звиси карнизів виїмками, які повинні перебувати під коником даху.
Безумовно, повітрообмін покрівлі вимагає додаткових фінансових витрат, однак він необхідний для високої якості і надійності майбутньої покрівлі.
Укладаємо гідроізоляцію
Покрівельна гідроізоляція - це спеціальний рулонний матеріал. Їм може послужити будь-які будматеріали, вироблені на основі модифікує бітуму і склополотна. Гідроізоляція повинна бути в єдиному кольорі з м'якою покрівлею. Вона укладається з нахлестом, який уздовж промащуються бітумною мастикою. Важливо зауважити, що якщо кут нахилу покрівлі перевищує 25 градусів, слід більшу увагу приділити місцям, які найбільш піддаються протечкам: ковзани, ендови і звиси.
Само гідроізоляційне покриття також фіксується за допомогою бітумної мастики і додатково прикріплюється покрівельними цвяхами.
Монтаж і технологія м'якої покрівлі
Листи м'якої покрівлі викладаються один на одного і фіксуються за допомогою мастики і цвяхів. Починати монтаж можна як з краю ската, так і з середини одночасно по обидві сторони. Після того, як «пелюстки» черепиці зафіксовані мастикою, вони фіксуються цвяхами. Важливо зауважити, що якщо дах пологий, то цвяхів повинно бути 4, а якщо скати круті, то 6. Рада. Перш ніж почати укладання покрівельного будматеріалу, необхідно розмітити скати паралельними коника лініями. Це проводиться для того, щоб дотримуватися геометрію укладання м'якої покрівлі.
Перекриваємо ендови
Ендови вважаються найбільш важливими зонами покрівлі, так як в них відбуваються водні стоки під час злив і дощів. Значить, до їх перекриттю слід поставитися більш відповідально. У даній зоні монтаж м'якої покрівлі виконується одночасно кількома способами: переплетенням, відкритим методом або перекриттям з обрізанням.
Спосіб укладання покрівлі у вигляді переплетення
Застосовуючи даний спосіб монтажу м'якої покрівлі, її ґонти укладаються по черзі: один ряд нахлестом справа наліво, інший ряд - навпаки. Покрівельний матеріал необхідно сильно притискати до місцю сполучення скатів і прибивати додатковими цвяхами.
Спосіб укладання покрівлі у вигляді накриття з обрізанням
Використовуючи даний метод укладання, ґонти покрівельного матеріалу накладається один на одного в одному напрямку. Такий підхід необхідний для того, щоб направляти потік дощової води в ендову.
Спосіб укладання покрівлі у вигляді відкритої укладання
Від коника до звису ендови відзначаються строго прямими лініями, починаючи від разжелобка. Покрівельний матеріал укладається по цих лініях, а надлишки обрізаються. Додатково покрівля кріпиться на цвяхи.
Герметизуємо труби, прохідні через покрівлю
Різні вентиляційні стояки, пічні труби і т.д. - Місця високої важливості. Крізь щілини, утворені між трубами і покрівлею, може надходити вода. Для цього труби необхідно герметизувати, застосовуючи дерев'яні або металеві рейки, що кріпляться до стіни і килиму і покриваються покрівельним матеріалом. Важливо виробляти великі нахлести для того, щоб вода не проступала, а також в «небезпечних» місцях добре промащувати бітумною мастикою.
Підведемо підсумки
Як видно, провести монтаж м'якої покрівлі своїми руками цілком реально. Але, перш ніж почати роботу, задумайтесь. Весь процес, через недосвідченість, може зайняти дуже тривалий проміжок часу і сил. Навіть мала помилка, допустима під час укладання, спричинить за собою грандіозні проблеми.
Тому якщо ви не хочете ризикувати, звертайтеся в компанію Стройпром. Ми виконаємо роботу швидко, якісно і недорого.