Будинки каркасного типу почали споруджуватися в Канаді та Північній Америці в 18 столітті. Через деякий час серед будівельних технологій з'явилися нові методики будівництва: каркасні будинки за фінською та скандинавської технології.
Каркасний будинок - тепле і затишне житло з масою достоїнств
В Україні забудова та продаж будинків за даними методиками почалася тільки в середині 90-х років минулого століття. Враховуючи, що клімат в Україні схожий з Фінляндією, Швецією та Канадою, даний вид будівництва стрімко набрав популярність, залишаючись актуальним і донині.
3 основних методи будівництва каркасних будинків
Що таке каркасні будинки і в чому полягає методика їх спорудження?
В якості несучої конструкції будинку виступає каркас, зібраний з пиломатеріалів. Вертикальні стійки з дерева, крокви, горизонтальні балки, ферми та інші елементи фіксуються за допомогою металевих кріпильних елементів.
Етапи будівництва каркасного будинку
Перший крок - вибір виду фундаменту і його заливка. Далі проводиться збір каркаса з обраного матеріалу. З зовнішньої і внутрішньої сторони монтуються спеціальні ОСП-плити, між якими укладається утеплювач.
Як утеплювач, як правило, виступає мін.вата, проте види утеплювального матеріалу можуть бути різноманітними і вибиратися з урахуванням побажань клієнта. Із зовнішнього боку проводиться облицювання.
До слова, сучасний будівельний ринок сьогодні пропонує широке різноманіття обробки, саме тому екстер'єр каркасного будинку може мати абсолютно унікальний стиль.
Важливо зауважити, що при виборі певного типу будинку, етапи і матеріали можуть відрізнятися. Наприклад, під час спорудження каркасно-щитових, панельних або монолітних будинків, застосовуються зовсім різні матеріали при збірці конструкції каркасу: SIP-панелі, плити і т.д.
Переваги каркасних будинків: 5 реальних фактора
- 1. Будинки каркасні - теплі будинки
Не залежно від того, на кресленнях одноповерховий або двоповерховий будинок під ключ, методика будівництва каркасного будинку передбачає використання у процесі не звичайних орієнтовно-стружкових плит, а вітрозахисних панелей, вироблені з хвойних порід дерева. Деревина переробляється, пресується, склеюється за допомогою смоли і покривається воском, який зраджує матеріалу здатність не пропускати через себе повітря.
Дані плити є додатковим теплоізолятором, які утримують тепло. Враховуючи, що всередині стін укладається додатковий шар теплоудержуючою шар, в домі завжди підтримується комфортний для людини мікроклімат.
На відміну від цегельного або бетонного будинку, каркасний швидше прогрівається за рахунок невеликої товщини стін (30 сантиметрів утепленої стіни каркасного будинку дорівнюють 210 сантиметрам цегляної стіни). Як результат, житло, споруджене за каркасною технологією, в два рази тепліше, ніж цегляна або бетонне.
- 2. Турбота про здоров'я
Одне з найважливіших вимог до будматеріалів, застосовуваних у спорудженні каркасного будинку полягає в екологічності та безпеки. При забудові використовуються виключно натуральні матеріали, що не містять концентрованих хімічних домішок.
Це означає, що людина, що живе в такому будинку, не буде дихати шкідливими речовинами.
Доведено, що житель каркасного будинку подовжує своє життя, в середньому, на 15-18 років.
Секрет криється в тому, що дерево «дихає», пропускає повітря і виводить зайву вологу. У будинку поява грибка, вогкості і цвілі виключено.
- 3. Економія грошей
Будівництво житла за каркасною методиці є одним із самих бюджетних за рахунок цінової доступності матеріалів. Крім того, враховуючи той факт, що в будинку завжди тепло, то можна в 7-8 разів економити на опаленні будинку в порівнянні з альтернативними технологіями будівництва будинків.
- 4. швидкомонтованих проект
За рахунок простоти установки каркаса і монтажу матеріалів, каркасний будинок в Києві можливо побудувати за 60-90 днів. Це, як мінімум, в 4 рази швидше, ніж спорудження будинків аналогічної площі, забудовуються за альтернативною технологією.
- 5. Каркасний будинок не потребує «важкому» фундаменті
Каркасні будинки, навіть за умови їх облаштування необхідними меблями і технікою, будуть володіти невеликою вагою
Це значно спрощує вибір фундаменту, завдяки чому можна заощадити, заливши найлегший варіант основи.
Будівництво каркасних будинків і котеджів в Україні - ваше мудре рішення. Це теплий, комфортний і економний будинок, який відповідає потребам сучасної людини.